Głośnik naścienny to najczęściej używane głośniki w systemach dźwiękowych. Głośniki naścienne są praktyczne do zastosowania w absolutnie każdym obiekcie. Charakteryzuje się on łatwym i sprawnym montażem. Ogromną zaletą głośników ściennych jest to, że można je dowolnie ustawiać. Dzięki tej funkcji zjawisko pogłosu jest zminimalizowane, a przestrzeń wewnętrzną można łatwo ustawić zgodnie z gustem, a nie ograniczeniami narzuconymi koniecznością odpowiedniego ustawienia sprzętu.
Rodzaje głośników naściennych
Głośniki naścienne służą do zawieszania na ścianach. Doskonałe są do poprawy akustyki w budynkach mieszkalnych podczas słuchania muzyki lub oglądania filmów. To także świetne rozwiązanie dla różnego rodzaju sal konferencyjnych. Nie każdy może sobie pozwolić na klasyczny głośnik podłogowy lub półkowy, dlatego na rynku dostępnych jest więcej opcji głośników naściennych. Dzięki głośnikom ściennym można odpowiednio uzupełnić swoje pomieszczenie o profesjonalne nagłośnienie. Istnieją też różne rodzaje tych produktów, a są to:
- głośniki A/B
- głośniki o dużym kącie emitowania
- głośniki niskoimpendancyjne
- głośniki wodoodporne.
Wielofunkcyjne głośniki naścienne
Odpowiednio umieszczone głośniki naścienne mogą całkowicie wypełnić pomieszczenie dźwiękiem. Idealne do kina domowego itp. To również świetne rozwiązanie dla firm. Dźwięk wydobywający się z urządzenia będzie wyraźniejszy i bardziej wierny oczekiwaniom klienta. Głośniki te są odporne na wilgoć, dzięki czemu można ich używać na zewnątrz. Głośniki mogą być częścią systemu nagłośnienia domu (HiFi), budynku użyteczności publicznej lub restauracji. Głośnik wykorzystuje metalową kopułkę wysokotonową, która odpowiednio potraktowana może zapewnić znacznie bardziej realistyczny dźwięk niż elementy plastikowe i papierowe. Głośniki naścienne wyposażone są w specjalną ramkę lub maskownicę do montażu na ścianie.